event image event image

Dzień I – 16 października 2019r.

10:00     Uruchomienie sekretariatu

11:00     Powitanie uczestników, oficjalne otwarcie konferencji                              

11:05     Sesja I – Projektowanie linii kablowych

  1. Wytyczne projektowania linii kablowych 110 kV
    Janusz Jakubowski (innogy Stoen Operator)
  2. PAktualizacja normy N SEP 004 Elektroenergetyczne i sygnalizacyjne linie kablowe
    Adam Rynkowski (Przewodniczący Rady Normalizacyjnej SEP)
  3. Systemy kablowe WN z monitoringiem temperatury pracy kabli
    Andrzej Cichy (TELE-FONIKA KABLE SA)

12:00     Przerwa, otwarcie i zwiedzanie wystaw producentów

12:30     Sesja II – Projektowanie linii kablowych

  1. Analiza wpływu przekroju wypełnienia kontrolowanego na obciążalność prądową długotrwałą kabli WN w poszukiwaniu progu opłacalności przejścia na kabel o rząd większym przekroju
    Filip Ratkowski, Agata Bonczkowska (Eltel Networks Energetyka SA/Politechnika Gdańska)
  2. Cross-bonded systemy kablowe - symetryczne i niesymetryczne ułożenia kabli. Obliczanie strat i wyniki pomiarów
    Jerzy Anders
  3. Stałe systemy asekuracji na słupach kratowych WN
    ELTEL Networks Corporation – prezentacja komercyjna

14:00     Obiad

15:00     Sesja III – Projektowanie linii napowietrznych

  1. Projektowanie linii napowietrznych w oparciu o nowelizację normy PN-EN 50341-2-22
    Krzysztof Ściobłowski (Energoprojekt-Kraków SA)
  2. Analiza mechaniki przewodów elektroenergetycznych w sekcjach odciągowych linii WN i NN
    Paweł Kubek (Politechnika Śląska w Gliwicach)
  3. Najczęstsze problemy komunikacji społecznej w przygotowaniu inwestycji sieciowych (linie napowietrzne AC i DC oraz kablowe) w środowisku naturalnym człowieka
    Bogumił Dudek
  4. Wpływ nowelizacji kodeksu cywilnego na procesy inwestycyjne
    Katarzyna Mędraś (AD REM Kancelaria Prawna)

16:30     Przerwa i zwiedzanie wystaw producentów

16:50     Sesja IV -Projektowanie linii napowietrznych

  1. Dobór przewodów odgromowych ze względu na wytrzymałość zwarciową i porównanie metod obliczeniowych rozpływu prądów zwarć jednofazowych w liniach napowietrznych
    Michał Kołtun, Agata Bonczkowska (ELTEL Networks Energetyka SA, Politechnika Gdańska)
  2. Dobór przewodów odgromowych ze względu na wytrzymałość cieplną
    Jacek Klucznik (Politechnika Gdańska), Grzegorz Mańkowski (Elfeko S.A.)
  3. Zwiększenie efektywności energetycznej nowych linii 110 kV projektowanych w oparciu o normę PN-EN 50341-2-22
    Krzysztof Ściobłowski (Energoprojekt-Kraków SA)
  4. Najnowsze nietypowe rozwiązania montażu słupów pełnościennych
    Elmonter Oświetlenie - prezentacja komercyjna
  5. Ograniczenie kosztów budowy linii 110-400 kV przez zastosowanie nowoczesnych fundamentów prefabrykowanych
    SPIE Elbud Gdańsk SA

18:15     Zwiedzanie stoisk wystawców. Zakończenie pierwszego dnia konferencji

20:00     Kolacja koleżeńska

 

Dzień II – 17 października 2019r.

9:00        Sesja V – Badania i certyfikacja

  1. Wyniki badań napięciowych układów izolacyjnych linii WN i NN przeprowadzonych w Instytucie Energetyki w latach 2014-2019
    Jan Szokalski (Instytut Energetyki - Instytut Badawczy)
  2. Certyfikacja w branży elektroenergetycznej. Zapotrzebowanie rynku i kierunki rozwoju
    Marcin Pacurkowski (Instytut Energetyki - Instytut Badawczy)
  3. Ocena zagrożenia porażeniowego dla słupów w miejscach często uczęszczanych
    Mirosław Schwann (Kentia Firma Konsultingowa)

10:30     Przerwa i zwiedzanie wystaw producentów

11:00     Sesja VI – Rozwiązania wspomagające pracę sieci

  1. Technologia linii tymczasowej opartej na UMKW, jako nowoczesne rozwiązanie w budownictwie sieciowym
    Grzegorz Kowalczyk (ARINET sp. z o.o.)
  2. Kompleksowe modernizacje i odcinkowe przebudowy linii napowietrznych, w tym linii napowietrzno-kablowych w warunkach techniki prac pod napięciem
    Bogumił Dudek
  3. Wielonapięciowe elektroenergetyczne linie napowietrzne WN i NN - rozwój, modelowanie
    Agnieszka Dziendziel (PSE Innowacje Sp. z o.o.), Henryk Kocot, Paweł Kubek (Politechnika Śląska)
  4. Zaawansowane wykorzystanie danych na bazie modelu PLS-CADD
    Maciej Bigosiński, Dominik Brudniak, Bartłomiej Cyganek, Jonasz Jałocha (Energoprojekt-Kraków SA)

12:40     Dyskusja plenarna, podsumowanie konferencji i zebranie wniosków

13:00     Obiad